Benedict András – 3. számú választókörzet

Káptalanfüred, Tisztviselőtelep, Felsőörsi út, Vízparti sáv

Üdvözlöm!

Benedict András vagyok. 48 éve nyaralok és élek Balatonalmádiban. Gyerekkorom hosszú nyarait a káptalanfüredi strandon és a dombon lévő kicsi nyaralónkban töltöttem pedagógus szüleimmel és nővéremmel.

A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen diplomáztam Nemzetközi Kapcsolatok szakon 2000-ben. 2014-ben a Testnevelési Egyetemen vitorlás edző képesítést szereztem. Munkámat illetően számos hazai és nemzetközi vállalatnál voltam/vagyok informatikai és digitális marketing-tanácsadó, projektmenedzser, középvezető, oktató. Angol és német nyelvből van szakmai nyelvvizsgám.

Amikor végleg Balatonalmádiba költöztünk feleségemmel és két gyermekemmel, egy 110 éves, hagyományos villaépületet sikerült megvennünk a Dr. Óvári Ferenc utca és a Felsőörsi út kereszteződésétől alig 200 méterre, itt a 3. számú választókerületben. Egy ilyen, eredeti almádi háznak “lelke van”, folyamatosan dolgozunk a felújításán, hogy helyreállítsuk teljes eredeti pompájában.

Három balatonalmádi civil szervezetnek vagyok aktív tagja:

A Honismereti és Városszépítő Kör égisze alatt aktívan kutatom a város helytörténetét és védem épített örökségét. Gyűjtöm és katalogizálom a város régi fényképeit, képeslapjait. Kezdeményezője voltam a Dr. Óvári Ferenc utcában található egykori Pápai Irgalmasnővérek nyaralója, a későbbi Nevelőotthon helyi védett épületének lebontását megakadályozó civil aláírásgyűjtésnek 2023 tavaszán.

A Káptalanfüredi Fürdőegyesületben igyekszem a városrész környezeti értékeinek védelmében tevékenykedni.  A közelmúltban együtt dolgoztam az elnökséggel Balaton-almádi fakivágási rendeletének szigorítása ügyében. Segítettem a Káptalanfüred Tájképvédelmi Területté nyilvánításáról szóló szakmai anyag véleményezésében, hogy a tölgyerdő továbbra is minél természetközelibb életminőséget nyújtson az itt élőknek.

Csatlakoztam a Városunkért Közösen Egyesület munkájához is. Az Egyesület 2019-ben alakult, az almádi össz-városi közügyek, a civil párbeszéd elősegítése érdekében. Egyik kiemelt célunk, hogy figyelemmel kövessük az önkormányzat működését, támogassuk a lakosság tájékoztatását. 2023 vége óta az Egyesület elnöki tisztét is betöltöm.

Az elmúlt bő egy évben – amikor csak időm engedte – állampolgárként aktívan részt vettem az önkormányzat Pénzügyi, Településfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottságának havi ülésein, valamint a Képviselőtestületi üléseken is. Elsődleges célom az volt, hogy tanuljak: megértsem Balatonalmádi közigazgatási működésének kereteit, megismerkedjek azokkal a szakemberekkel, akik a város üzemeltetésének, fejlesztésének feladatait a hivatalban jelenleg viszik.

Célom, hogy olyan önkormányzati képviselője legyek a városnak, aki az elmúlt évek működési modelljénél sokkal átláthatóbban, a felmerülő ügyeket és kérdéseket valódi társadalmi részvétel mentén tudja megvitatni és azokról dönteni.

LEGFONTOSABB JAVASLATAIM, CÉLJAIM A VÁLASZTÓKERÜLETBEN:

  • A vízparti sáv értékeinek megőrzése, a “Négyméteres” és a volt focipálya megvédése: a terület közcélú megnyitása, emberléptékű szabadidő-sport funkciókkal való megtöltése.
  • A Felsőörsi út – mint országos közút – városi szakaszának mielőbbi felújítása érdekében lobbizni a Magyar Közút Zrt-nél.
  • A tisztviselőtelepi utcák felújítása, ahova egyelőre nem jutott új aszfalt.
  • A káptalanfüredi 100-as lépcső és a szerpentin közti zebra helyreállítása, lehetőleg lámpás megoldásban.
  • A 100-as lépcsőtől járda kialakítása Almádi belvárosa felé a 71-es út mentén.
  • A Köcsi-tó és a káptalani erdő természeti értékeinek védelme.
  • A gyerektáborokról az érintett városi önkormányzatokkal egyeztetni, a táborok területein továbbra is garantálni a gyermekközpontú funkciókat.
  • Civil infrastruktúra bővítése a környéken: legyen állandó élelmiszerbolt, bankautomata, állami óvoda, bölcsöde, stb.
  • A város saját közösségi közlekedésének létrehozása: minibuszos körjárat, mellyel Almádi belvárosa (piac, pályaudvarok, áruházak, posta, stb.) a Volánbusz járatoktól függetlenül elérhetőek.
  • A víz- és csatornahálózat mielőbbi megújítása érdekében városi-térségi szinten lobbizni a DRV-nél.
  • A városi egészségügyi ellátórendszer színvonalának helyreállítása: az orvosi ügyelet, a járóbeteg szakrendelések, és a gyógyszertári ügyelet megvédése.
  • Lakópark-stop, a Helyi Építési Szabályzat felülvizsgálata és szigorítása.
  • Ingatlan- és telekadók igazságos harmonizálása.